poniedziałek, 27 października 2014

Szuflada leśna

   Szufladowych zdjęć uzbierała mi się cała sterta, a że nie zanosi się na powiew świeżości, postanowiłem nieco przedświątecznych porządków porobić. Na razie szuflada leśna, ale w zanadrzu jeszcze kwiatuszkową trzymam i się wkrótce podzielę.
   Mam takie miejsce, niedaleko jednej z ulubionych górek, gdzie światło dopisuje do samego wieczora, ale o temat trudno, bo las tam surowy. Z tej kurzej ślepoty w wypatrywaniu czegoś fajnego, uczepiłem się ładnie podświetlonej trawy.
   Dwieście metrów na południe od świecącej trawki, zaczyna się nieco bardziej płaski las bukowy. O światło tam trudniej, ale miejsce jest urocze.  A to już Eldorado i "Świetlikowa Łąka." Na jej skraju czyhałem zaczajony na wilka lub jelenia. Tropów jednego i drugiego w okolicy mnóstwo. Jeleni się w końcu doczekałem, ale ciut za daleko przeszły przez przecinkę.


   Ten sam czas, to samo miejsce. Wracając natknąłem się na te dwie ślicznotki.   Często spotykam zwierzęta w drodze powrotnej. Na tę grupkę wpadłem już po zachodzie Słońca, gdy schodziłem z Byczej Łąki. Chwilę wcześniej wydarł się na mnie dzik z krzaczorów. Okrutnie mnie obwarczał, ale ryja do zdjęcia wystawić nie chciał.


   Eldorado, południowy stok doliny.   Wczesna wiosna tego roku. Dolina rzeczki, pochmurny dzień i na tle zasuszonej buczyny rozświetlony kwieciem krzak. Szkoda, że Słońca tego dnia zabrakło.   Prima Aprlis 2012. Słońce pomieszało się z grubym śniegiem, a spektakl zastał mnie na paskudnej porębie.


   Ciekawe, czy tego roku, czekają nas takie zimowe obrazki. 

4 komentarze:

obszarny pisze...

zdjęcia ogląda się z wielką przyjemnością. wszystkie z pięknym światłem i kompozycją. szczególnie piękne sarny i modrzewie w śniegu. kiedyś zrobiłem bardzo podobne zdjęcie,, zdaje się, że był to Grabnik, który na wschodnim skraju jest tylko z nazwy lasem grabowym... ;

ewarub pisze...

Piękne skarby w tej szufladzie! Bardzo mi się podobają te zdjęcia. A na podobne zimowe zaczaję się w tym sezonie :-)

damian pisze...


Okolica przepiękna na tych Twoich kadrach :-) suuuuuuuuuuppppppppppeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrr :-):-):-)

poedr0or7r pisze...

Some who circumvent the regulation choose to maintain a low profile at residence and only visit offshore websites. If you don't trouble to check whether or not the casino you are be} taking part in} at is licenced by the relevant authorities before you start to gamble, you then open yourself as much as} all types of problems. You can also be unwittingly serving to to fund organised crime simply by taking part in} there. Outside of the large cities, 토토사이트 South Korea remains to be a pleasantly rural nation. English just isn't always broadly spoken and it is possible to get a real flavour of how folks reside right here simply by walking round.